Proficompetence
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

DISC FUNDAMENTAL

Narzędzie stworzone do rozpoznania indywidualnego stylu zachowania i komunikowania się młodej osoby. Bada siłę wartości tworzonych relacji i wyznaczanych celów jednostki. Test ukazuje sposób komunikowania się, jak również sposób odbierania komunikatów ze środowiska zewnętrznego. Wskazuje rekomendacje rozwojowe do zastosowania w życiu prywatnym i szkolnym.

Łącznie kwestionariusz rozróżnia 79 indywidualnych typów powstałych z kombinacji cztery typów podstawowych.

Różne typy to odmienne potrzeby, motywatory i skłonności, których rozpoznanie i zaspokojenie jest istotą efektywnej komunikacji i współpracy między ludźmi.

Każdy człowiek ma cechy ze wszystkich typów interpersonalnych, jednak z reguły cechy z jednego lub z dwóch typów u danej osoby dominują sprawiając, że zachowuje się ona tak a nie inaczej, komunikuje się z innymi w pewien sposób i dopasowuje się do sytuacji lub ludzi też w indywidualny sposób.

Cztery różne typy interpersonalne w różny sposób budują relacje oraz w inny sposób komunikują się z otaczającym ich światem. Znajomość swojego typu interpersonalnego pomaga w rozwoju poprzez poznanie swoich mocnych i słabych stron. Wspiera w doskonaleniu stosunków międzyludzkich poprzez lepsze dopasowanie komunikacyjne i odzwierciedlanie zachowania zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Test oparty jest na badanych czterech stylach interpersonalnych.

HISTORIA

Historia DISC sięga swoją historią czasów Hipokratesa kiedy to około 400 roku p.n.e. Hipokrates zdefiniował cztery temperamenty : choleryka, sangwinika, flegmatyka i melancholika. Kolejnym etapem rozwoju Teorii DISC były już czasy początku XX wieku i początków rozwoju psychologii kiedy to znany psycholog Carl Gustaw Jung podjął tematykę róznic w stylach funkcjonowania człowieka i przypisał te różnice sposobowi w jaki myślimy a także jak przetwarzamy informacje. Ta teoria stała się podwalinami do podejścia Williama Moultona Marstona, który to w roku 1928 opublikował książkę „Emotions of Normal People”, rozwijając to, co znamy dzisiaj jako System Osobowości DISC. Przedefiniował cztery różnorodne ćwiartki zdefiniowane przez Junga w style osobowości DISC i uznał, że są one zarówno wewnętrzne, jak i wrodzone, ale i w dużej mierze zależne od środowiska zewnętrznego oraz wpływają na to środowisko. William Moulton Marston zdefiniował cztery ćwiartki osobowości jako:

Dominację (Dominant),Wpływ (Influencing), Stałość (Steady) i Sumienność (Compliance), których nadal używamy w testach DISC. Historia DISC osiągnęła swój obecny stan w 1940 roku kiedy to Walter Clark przyjął teorię Williama Moultona Marstona i opracował pierwszy profil osobowości DISC. Dziś Profile osobowości DISC doczekały się setek badań, interpretacji i zastosowań. DISC Fundamental jest jednym z nich wyróżniając na bazie analiz 4 typy interpersonalne: Działacza, Kontaktowego, Analitycznego i Relacyjnego.ZASTOSOWANIE

  • do budowania świadomości swojego potencjału

  • do budowania świadomości o obszarach do własnego rozwoju

  • do budowania świadomości swojego stylu komunikowania się

  • do rozwijania umiejętności budowania relacji interpersonalnych

  • do rozwijania umiejętności rozwiązywania konfliktów

  • do rozwijania umiejętności skutecznej komunikacji

  • do diagnozy w procesach rozwojowych

  • do budowania efektywnych zespołów

  • do zrozumienia różnic występujących w zespołach

  • do ustalenia preferowanej roli pracownika w zespoleDla kogo?

Uczniów / Studentów

Do określenia stylu interpersonalnego wpływającego na sposób zachowania, komunikowania się i odbierania komunikatów ze środowiska zewnętrznego. Do poznania swoich mocnych stron i obszarów do rozwoju. Pomocny w ustaleniu siły wartości tworzonych relacji oraz wyznaczanych celów, a także w budowaniu świadomości własnego potencjału i w wyznaczaniu indywidualnego kierunku rozwoju osobistego, naukowego i zawodowego.

Biur Karier

Do weryfikacji w procesie rekrutacji, do określenia mocnych stron i obszarów do rozwoju oraz planowania ścieżki zawodowej studentów. Określa styl interpersonalny wpływający na sposób zachowania, komunikowania się i odbierania komunikatów ze środowiska zewnętrznego. Pomocny w procesie diagnozy studentów w zakresie wejścia na rynek pracy.

Wykładowców

Jako narzędzie wspomagające do zajęć i warsztatów. Pomocny w zajęciach m.in. z zakresu: komunikacji, zarządzania zasobami ludzkimi, pracy zespołowej, asertywności, motywowania, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, rozwiązywania konfliktów, zarządzania sobą w czasie.

Nauczycieli

Do pracy indywidualnej i grupowej z uczniami. Pozwala na ustalenie indywidualnego stylu zachowania, komunikowania się i współpracy uczniów w celu wspierania ich procesu rozwoju. Pomocny w ustaleniu siły wartości tworzonych relacji oraz wyznaczanych celów, a także w budowaniu świadomości własnego potencjału i w wyznaczaniu indywidualnego kierunku rozwoju.

Pedagogów

Do pracy indywidualnej i grupowej z uczniami. Pomaga w lepszym zrozumieniu ucznia i nawiązaniu z nim pełniejszego, empatycznego kontaktu. Wykorzystywany do określenia stylu interpersonalnego wpływającego na sposób zachowania, komunikowania się i odbierania komunikatów ze środowiska zewnętrznego. Pomocny w ustaleniu siły wartości tworzonych relacji oraz wyznaczanych celów, a także w budowaniu świadomości mocnych stron i obszarów do rozwoju. Wspiera proces rozwoju umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych, rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Psychologów

Do pracy indywidualnej i grupowej z młodymi pacjentami. Pomaga w lepszym zrozumieniu pacjenta i nawiązaniu z nim pełniejszego, empatycznego kontaktu. Wspiera proces diagnozy i planowanie terapii.

Coachów

Do pracy indywidualnej (sesje coachingowe) oraz do grupowego coachingu osób młodych. Określa styl interpersonalny wpływający na sposób zachowania, komunikowania się i odbierania komunikatów ze środowiska zewnętrznego. Wspiera wyznaczenie mocnych stron i obszarów do rozwoju. Pomocny w ustaleniu siły wartości tworzonych relacji oraz wyznaczanych celów, a także w budowaniu świadomości potencjału klienta i w określeniu celów coachingowych.

Doradców zawodowych

Do pracy indywidualnej i grupowej. Pozwala na diagnozę predyspozycji zawodowych młodego człowieka. Określa styl interpersonalny wpływający na sposób zachowania, komunikowania się i odbierania komunikatów ze środowiska zewnętrznego. Wspiera wyznaczenie mocnych stron i obszarów do rozwoju. Pomocny w ustaleniu siły wartości tworzonych relacji oraz wyznaczanych celów, a także w budowaniu świadomości potencjału klienta i w wyznaczaniu ścieżki kariery.

Rodziców

Do poznania mocnych stron i obszarów do rozwoju swojego dziecka. Określa styl interpersonalny wpływający na sposób zachowania, komunikowania się i odbierania komunikatów ze środowiska zewnętrznego. Pomocny w ustaleniu siły wartości tworzonych relacji oraz wyznaczanych celów, a także w budowaniu świadomości potencjału osoby młodej i w wyznaczaniu indywidualnego kierunku rozwoju.Opinie

quota

Test DISC otrzymałam jako jedno z narzędzi z wykupionego przez szkołę, w której pracuję pakietu. Nigdy wcześniej nie pracowałam z testami psychologicznymi w pracy z uczniami, więc miałam naturalne obawy, ale test zbudowany jest w taki sposób, że przyjemnie rozwiązuje się go moim uczniom, a raporty jakie otrzymuje są dla mnie bazą do pracy z uczniem. Rodzice również są zachwyceni tego typu formą pracy.

Magdalena Kalinowska
Nauczycielka

quota

Zrobiłam testy uczniom ostatniej klasy liceum. Jako doradca zawodowy uważam, że raporty z testu Disc Fundamental for Young są niezwykle przydatnym źródłem wiedzy dla młodych ludzi, planujących przyszłą drogę zawodową i rozwijającym swoje życie prywatne. Ze swojej strony polecam.

Monika Kowalik
Doradca zawodowy

quota

W 100% polecam. Włączyłem je do narzędzi diagnostycznych jakich używam w swojej codziennej pracy.

Robert
Coach

quota

Test wykonałem tuż przed maturą. Dobra odskocznia, kiedy zamiast testu z wiedzy ogólnej dostaję porządną garść informacji o sobie i obszarach do rozwoju. Wierzę, że tego typu testy mogą podnieść samoocenę, ale również wskazać te obszary charakteru, nad którymi należy pracować.

Krzysiek L.
Uczeń L.O

quota

I sincerely recommend. This test was really helpful and results - very interesting!

Johnatan Hiley.

Szkolenia

PODNIEŚ SWOJE KOMPETENCJE Z PROFI COMPETENCE

ZOSTAŃ SPECJALISTĄ! DOŁĄCZ DO GRONA EKSPERTÓW PROFI COMPETENCE TEST i przenieś swoje usługi na wyższy poziom!Profi Competence

Profi Competence to firma skupiająca międzynarodowych ekspertów z dziedzin związanych z rozwojem i badaniem człowieka. Piętnastoletnie doświadczenie zespołu psychologów, socjoterapeutów, trenerów biznesu, coachów, ekspertów z wielu dziedzin związanych z psychologią i rozwojem osobistym zaowocowało stworzeniem największej bazy testów kompetencji i osobowości online.

Szeroka oferta testów, kwestionariuszy i narzędzi diagnostycznych, intuicyjny system obsługi testów, a także natychmiastowy, szczegółowy raport z wynikami każdego badania to nasze atuty!

Jedyny sposób, aby podnieść efektywność w życiu prywatnym czy zawodowym to poznać zakres własnych możliwości lub możliwości swoich pracowników czy klientów – takie informacje uzyskają Państwo korzystając z naszej oferty.

Kontakt